نرم‌افزار پرونده الکترونیک EMR کوثر سپاهان سلامت

هم اکنون پرونده الکترونیک بیماران در کشور به صورت دستی توسط پزشکان و پرستاران ثبت می‌شود که این کار موجب بروز مشکلات زیر می‌شود:

  1. امکان گرفتن گزارشات مدیریتی از داده‌ها امکان‌پذیر نیست.
  2. چون تنوع فیلدهای اطلاعاتی زیاد است بسیاری از داده‌ها بدون مقدار در برگه‌ها رها می‌شود.
  3. فرآیند ثابت و مشخصی برای ثبت اطلاعات پرونده پزشکی بیمار وجود ندارد.
  4. برگه‌های پرونده معمولا بدخط و ناخوانا نوشته می‌شود.

لازم به ذکر است در برخی بیمارستان‌ها، با اسکن پرونده پزشکی بیماران اقدام به الکترونیکی کردن آن نموده‌اند که بدیهی است در این حالت مشکلات اشاره شده به قوت خود باقی خواهد بود

شرکت کوثر سلامت سپاهان بر اساس تجربه چندین ساله در توسعه نرم افزار اقدام به طراحی و پیاده سازی خط تولید نرم‌افزار نموده است.

با توجه به گستردگی، تنوع و تغییرات زیاد فیلدهای اطلاعاتی سیستم‌های اطلاعات سلامت، به کارگیری تکنولوژی EAV در طراحی KowsarSPL از موضوعات مهم و کلیدی بوده و معماری این سیستم بر این اساس بنا نهاده شده است.

همچنین حجم بالای داده‌های حوزه سلامت باعث شده است بهره‌مندی از تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه NoSQL و Data Big از مباحث اصلی در کارگروه تحقیق و توسعه این شرکت باشد.

هم‌اکنون، این خط تولید نرم‌افزار بستری برای توسعه نرم‌افزارهای شرکت قرار گرفته است. این نرم‌افزار بر اساس معماری سه لایه بانک اطلاعاتی، وب سرویس و نرم‌افزار کاربردی پیاده سازی شده است. بانک اطلاعاتی Server SQL Microsoft و وب سرویس NET.ASP و llS نرم‌افزارهای .NET می‌باشد.